Бөлім:
1-бөлім: Туған жерім-аялы алтын бесігім
Педагогтің аты-жөні
Күні:
Сынып: 6
Сабақтың тақырыбы
Қатысушылар саны:
Ертегілер. «Аяз би»-ертегісі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін
анықтау;
Сабақтың мақсаты
Қатыспағандар саны:0
әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін
анықтайды.
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
кезеңі/уақыт
Сабақтың
Қызығушылығын ояту
басы
ТУҒАН ЖЕРІМ – АЯЛЫ АЛТЫН БЕСІГІМ
5-7 мин
бөлімінде қамтылатын мақсаттармен таныстыру
Қоға
Шеңгел
Оқушының
әрекеті
«Туған
жерім-аялы
алтын
бесігім»
бөлімінде
қамтылатын
мақсаттармен
танысады.
Сабақ
тақырыбын
ашады.
Бағалау
Ресурс
Ауызша
бағалау
Сурет
тер
.
Сабақтың
ортасы
30 мин
Қырғауыл
Сауысқан
Бұл суреттердің сабаққа қандай қатысы болуы
мүмкін?
Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен
таныстыру
Мағынаны тану
Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі
1.Ертегі дегеніміз не? Түрлерін атаңыз.
2.«Аяз би» туралы не білемін? Алдымен
дәптерге 1 минут уақыт ішінде өзі жазады. Оны
жұбымен бөліседі (1минут). Топта талқылайды
(1 минут)
Ертегі деп баяғы замандағы елдің дүниеге
көзқарасын білдіретін, я сол көзқарастың белгілі
ізін көрсететін, онан соң елдің белгілі салтын
білдіретін, арнаулы үлгі айтатын, жамандықты
жерлеп, жақсылықты көтеріп айтқан, ойдан
шығарған көтерме әңгімені айтады.
Мұхтар Әуезов
Ертегілер қиял-ғажайып ертегілері, жануарлар
жайындағы ертегілер, шыншыл ертегілер болып
бөлінеді.
Сұрақтар:
1.Ауыз әдебиеті дегеніміз не? Оның авторы кім?
Не себепті ауыз әдебиеті деп аталады?
Өз
ойларымен
жұпта, топта
ой бөліседі.
Ертегі, оның
түрлері
туралы
мағлұмат
алады.
Сұрақтарға
жауап береді.
Дескриптор
-шығарма
ның
жанрын,
фабуласын,
сюжетін
анықтайды.
Оқулық
С.Ч.
Тұрсынғ
лиева, Р
Зайкено
а–
Астана:
«Арман
ПВ»
баспасы
2018ж