ҰБТ "Педагогика, оқыту әдістемесі"

M

moders

Модератор
Кредиты
0
«Қара жәшік» ішіндегі жұмыс ретінде белгілі болған бағалау Оқу үшін бағалау
L.S топ мүшелері жоспарлаған зерттеу сабағын мұғалімдердің бірі жүргізеді содан соң Зерттеу сабағы туралы оқушылармен мұғалімдердің сұхбат жүргізуі
L.S. әрітестердің кеңесіне сүйеніп не топпен сабақтың мақсатын анықтауы не дайындауы > содан соң Сабақты зерттеу өткізу және L.S қатысушыларының оны бақылауы
Lesson study кезеңдерінің бірі - "Қатысушылардың өткізілген сабақ бойынша оқушылардың оқу үдерісіне қатысты барлық нәтижелерін жүйелеп, талдауы". Осыдан кейінгі кезең Зерделенген мәселелерді негізге ала отырып, келесі Lesson Study-ді жоспарлау
Адамның жоғары деңгейлі дағды, білімді жаңа жағдайларға орайластыру арқылы оқу қабілетін белгілеңіз Ұқсастық бойынша пайымдау
Ақпараттық-ком-қ технологияның дамуы арқылы анықталатын өзгеріс Оқыту, әдістер және технологиялық тәсілдер
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың дамуы арқылы анықталатын өзгеріс оқыту, әдістер және технологиялар, тәсілдер
Александердің зерттеуіне сәйкес диалогтың бес үлгісіндегі механикалық есте сақтау Үнемі қайталап отыру арқылы фактілерді, ойларды жаттау
Әлеуметтік желілерді қолданудың мысалы болып табылады қайта ұсыну және сұхбаттасу
Әлеуметтік танымдық және аффекттік компонент үйлесімі «Мен» тұжырымдамасы
Әңгіме-дебат барысында байқалатын әрекетті көрсетіңіз Орта бірлесуден гөрі, көбіне бәсекелестікке бағытталады
Әр түрлі жастағы сырыптарда мұғалімнің оқу үдерісін бағыттап, толықтырып, қолдап отыру ролі Үйлестіруші
Бағалау арқылы оқуды жақсарту үшін енгізілуі тиіс бес түйінді фактордың бірі оқушыларды өзін-өзі, өзара бағалауға араластыру
Бағалау мақсатын жүргізіп қадағалау, нәтижелеу Алынған мәлімет мәнін анықтау интерпретациясы
Бағалау мақсатында жүргізілген қадағалау нәтижелерінің интерпретациясы алынған мәліметтерді мәнін анықтау
Бағалаудың барлық түрлеріне тән сипаттамалардың бірі болып табылатын қорытынды оқушының жауабына сәйкес шешім қабылдау
Бағалаудың барлық түрлеріне тән үш сипаттама бар, «Қадағалау» сипаттамасына сәйкес мұғалім әрекеті Оқушының сұраққа жауабын тыңдау
Бағалаудың барлық түрлеріне тән үш сипаттама бар. «Интеграция» сипаттамасына сәйкес мұғалім әрекеті оқушының жауабын критерийге сәйкестендіру
Бағалаудың барлық түріне тән үш сипаттама бар. «Қадағалау» сипаттамасына сәйкес мұғалім әрекеті оқушының сұраққа жауабын тыңдау
Балалар өздерінің сенім, біліміне сүйеніп, пайымдау жасай алады деген түсінікке негізделген оқыту ортасы: Оқушыға бағдарланған
Баланың білім-дағды, білік және өз бетінше әрекет ету мүмкіндіктерінің дамуына қарай орнатылатын, нығайтылатын, бөлшектенетін уақытша құрал, Көпіршелер
Бдэк пен Уильям зерттеулерінде сыныптың «қара жәшік» метафорасы қолданылған. Осы метафораның негізгі идеясы Оқушының өзін-өзі бағалауын дамыту
Бұл өлшемге сәйкес балаларда ерте жасынан бастап ерекше қабілеттерін ұзақ уақытқа ұстай алатыны байқалады шоғырлану
Білекті бірді жығар, білімді мыңды жығар. Мағынасы: күші көп адам бір жанға ғана шамасы келер. Білімді адам өмір бойы жеңіске жетеді.
Біліктілік дәрежесін анықтауды көздейтін бағалау мақсаты Стандартты бағалау ж/е орындау
Білім алушылар өздерінің оқудың қандай сатысында тұрғанын, қандай бағытта даму керектігін анаықтау үшін жүргізілетін бағалау Оқу үшін бағалау
Білімді адамға тән адамгершілік қасиет мәдениетті, әдепті, ақылды
Білімді болу дегеніміз білімді болу бәрінен бұрын адам болу. Ол сенің серігің, жолдасың.
Білімді жетілдіру жолдары мен тәсілдері үнемі оқу, білімді тереңдетіп дамыту
Білімді игеруде «үнемі қайталап отыру арқылы фактілерді, ойларды және күнделікті іс-әрекеттерді жаттау» әдісі механикалық есте сақтау
Білімнің педагогикалық аспектісі Оқушыларға ғылымды оңтайлы түсіндіру
Бірінші жауап алу үшін және оқушының жауабын түзетуге көмектесу үшін қойылған сүрақ\\ түрткі болу
Веб-сайтта ақпаратты іздеудің мысалы болып табылады талдаумен бағалау
Д. Фриманның дарынды, талантты балаларды тексеру парағы бойынша «мәселені шешу» өлшемнің сипаттамасы \\\\\\ Ақпаратты толықтырып, қайшылықтарын анықтайды
дарынды ж/е талантты балаларды анықтауды жоспарлауға көп уақыт жұмсап, бірақ жоспарды тез жүзеге асыра алумен ерекшеленетін оқу өлшемі Ойлау қабілетінің жылдамдығы
Дарынды ж/е талантты оқушылар ақпаратты біліп қана қоймай қажет негізде пайдалана алу сипатына сәйкес өлшем Есте сақтау ж/е білім
Дарынды ж/е талантты оқушылардың табандылыққа қатысты сипаттамасы Қойған сұрақтары тиянақты, нақты болады
Дарынды және талантты балаларды анықтауда «өз білімін жетілдіру» өлшеміне сәйкес келетін балаларда көрініс табатын ерекшелік \\\\\\\\\\\ олар өздерінің оқуларын реттей аладыДарынды және талантты балаларды анықтауда жоспарлауға көп уақыт жұмсап, бірақ жоспарды тез жүзеге асыра алумен ерекшеленетін оқушының өлшемі \\\\\\ Ойлау қабілетінің жылдамдығы
Дарынды және талантты балаларды анықтауда ойлау қабілетінің жылдамдығы өлшемі сәйкес келетін сипаттама жоспарлауға көп уақыт жұмсауы мүмкін, бірақ жоспарды тез жүзеге асырады
Дарынды және талантты балалардың анықтау өлшемдерінің ішіндегі "өз білімін жетілдіру" өлшеміне сәйкес келетін балдарда көрініс табатын ерекшеліктер: олар өздерінің оқуларын реттей алады
Дарынды және талантты балалардың анықтау өлшемдерінің ішіндегі «өз білімін жетілдіру» өлшеміне сәйкес келетін сипаттама \\\\\\\\\\\\\\\\\ олар өздерінің оқуларын реттей алады
Дарынды және талантты бала-рды ойлау қаб-ң жылдамдығы өлшемге сәйкес келетін сипаттама Жоспарлауға көп уақыт жұмсалуы мүмкін, бірақ жоспар тез жүзеге асады
Дарынды және талантты оқушыларды ынталандырып және әлеуетін дамытудағы тиімді тәсілдер \\\\\\ экстернат және зияткерлік тапсырмалар беру
Дарынды және талантты оқушылардың «Жаңа идеяларға сынақ жүргізуге және қателесуге тәуекел етуге дайын» деген сипаттамасының санаты \\\\\\\\\\\\\\\\креативті ойлау
Дарынды және талантты оқушылардың табандылыққа қатысты сипаттамасы\\\\\\\\\\\\\\\Қойған сұрақтары тиянақты, нақты болады.
Дарынды, талантты балаларды тексеру парағы бойынша мәселені шеше алатын оқушыларға тән ерекшелік Ақпаратты толықтырып, қайшылықтарын анықтап мәніне тез жетеді
Дәлелдеу, пікірталас пен келіс сөз барысында қалыптасатын білім ретінде қарастыратын көзқарастық оқу \\\\\\\\\\ диалогтік
Диалог барысында әркімнің идеясы құнды деп саналып, мұқият бағалаудан өтетін әңгіменің түрі зерттеушілік әңгіме
Егер бала ерте жасынан бастап ерекше қабілеттеріне ұзақ уақытқа ұстай алу қабілетін танытса, онда оны ең үздік оқушыны анықтау өлшемінің қайсысына жатқызуға болады: шоғырлану
Ең үздік оқушыларды анықтаудағы ерте символдық белсенділік сенімді өлшемінің сипаттамасы Олар ерте жасынан бастап сөйлей, оқи ж/е жаза бастйды
Ең үздік оқушыларды анықтаудағы икемділік сенімді өлшемінің сипаттамасы басқаларға қарағанда ойлау қабілеттері жақсы ұйымдастырылған
Ең үздік оқушыларды анықтаудағы күрделілікке деген сүйіспеншілік сенімді өлшемінің сипаты (Фриман) Қызығушылығын арттыру үшін күрделі ойын мен тапсырмаларға ұмтылады
Ережелерді абсолютті және мызғымас деп қабылдайтын моральдік пайымдау кезеңі (Кохлберг) тілалғыштық және жазалау
Жабық сұрақтардың балама атауы \\\\\\\\\\\\ төмен дәрежелі
Жалпыадамзаттық түсіну және ұғыну \\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ақиқатқа апарар жол
Жапонияда сабақты зерттеу әдістері Барлық мұғалімдер үшін жүйелі түрде жарияланады
Жаттап алынған білімді анықтауға арналған сұрақ? Төмен дәрежелі
Жетекшінің оқушыларды біртіндеп тапсырмаларды аяқтауға «итермелеуінде» көрініс беретін, үнемі ұлғайып отыратын қолдауы (Брунер) \\\\\\ «көпіршелер тұрғызу»
Жинақтық деңгейі жағдайға байланысты құндылықтар \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\мәнді оқиға, қызық мақала
Жұмыс жадысы болып табылады \\\\\\\\\\\\\\\\\ қысқа мерзімді жады
Компьютерлік бағдарламалауда құжаттарды ашу және мұрағаттау үдерістерін білуді қамтитын білім саласы \\\\\\\\\\ технологилық білім
Кохлберг бойынша ережелерді абсолютті және мызғымас деп қабылдайтын моральдік пайымдау кезеңі \\\\\\ Тілалғыштық және жазалау
Кохлберг бойынша моральдік пайымдаудың екінші деңгейі Дәстүрлі моралдік пайымдау
Қара жәшік ішіндегі жұмыс \\\\\\ Оқушымен бірге критерийлерді талдау
Қара жәшік ішіндегі жұмыс ретінде белгілі болған бағалау \\\\\\\\\\\\ Оқу үшін бағалау
Құрылымдалған ортадағы оқушылардың білім алу үдерісі ретінде тәжірибелік қоғамдастықтарға қатысуды зерттеген ғылыми бағыт әлеуметтік жағдаятты
 
M

moders

Модератор
Кредиты
0
Л. Шульман құзырлы мұғалімнге тән үш белгі көрсеткен. Соның бірі болып оқытудың тәжірибелік дағдаларын сипаттайды : Оқушылар білімін бағалау, ынталандыру, сабақты жоспарлау әдістемелерін меңгеруі
Л.Выготский бойынша оқушылар өздерінің «Жақын арадағы даму аймағында» жұмыс істегенде жақсаратын үдеріс: танымдық даму
М. Бронсон мектеп жасына дейінгі балалардың көпшілігі ерікті түрде іштей өзін-өзі реттеуге қабілетті деген ше....... алған болжамын көрсетіңіз \\\\\\\\ қалай оқу керектігін үйренеді
М. Чиксентмихаидың <өзіндік мақсат> деп атайтын сызбасы бойынша оқушыда төмен машық болып, ал оған жоғары талап қойылғанда орын алатын нәтиже алаңдау
М. Чиксентмихайдың «Өзіндік мақсат» сызбасы бойынша дағдысы жоғары оқушыға төмен міндет қоюдың нәтижесі Зерігу
М.Бронсон мектеп жасына дейінгі балалардың көпшілігі ерікті түрде іштей өзін-өзі реттеуге қабілетті деген шешімге келді.Оның осы шешімді негізгі алған болжамын көрсетіңіз қалай оқу керектігін үйренеді
Мақсатты аудитория сипатымен бағалау стратегияларын білуді қамтитын білім саласын көрсетіңіз педагогикалық білім
Мәтіннің мақсат, мәндеті \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ оқушыға даналық, білімділік ұғымының мәнін түсіндіру арқылы ақиқат құндылығының мәнін ашу
Мектептен және сыныптан тыс тәрбие жұмыстарын ұйымдастырушының міндетіне жатпайды Сабақ кестесін жасау
Мемлекет саясатының өзекті мәселелерінің бірі Халыққа білім беру ісін жетілдіру
Мерсердің зерттеуіне сәйкес, ұжымдық әңгіме түсіну мен білім беру қол жету аясындағы табысты талқылауларда басымдылыққа ин болатын әңгіменің түрі зерттеушілік әңгіме
Метатану үдерісінің мағынасы? қалай оқу керекті керектігін үйрену
Мұгалімге ағымдағы сабакты талдауга және кадағалауга негіз болатын педогогикалық іскерлік Оқушының білімді өз бетінше тәжирбеде колдану ептілігін байкау
Мұғалiм жүргізетін дамыту жұмыстарының (МЖДЖ) алғашқы кезеңі Маңызды шешімдерді талап ететін құндылықтарды анықтау
Мұғалім қызметіндегі оң нәтижелердің барынша тұрақтылығын білдіретін педагогикалық инновацияның критерийі нәтижелік
Мұғалім қызметіндегі сындарлы оқыту теориясына сәйкес маңызды басымдықтардың бірін көрсетіңіз оқушылардың сабақты қабылдау ерекшеліктерін түсіну
Мұғалім мен ересектерді түсініктеме беруге жетелеу дарынды және талантты оқушылардың қай сипаттамасына тән: Табандылық таныту
Мұғалім сабақта білім әлеміне терезе ашып қана қоймай,өзін де көрсетеді,оқушылар алдында өзінің рухани байлығын ашады В.A) Сухомилинский
Мұғалім іс-әрекетінің нәтижелілігі Тиімділігімен анықталады
Мұғалімге ағымдағы сабақты талдау және қадағалауға негіз болатын педагогикалық іскерлік оқушының жеке тұлғалық және мінез – құлық ерекшеліктерін байқау
«Қара жәшік» ішіндегі жұмыс оқушымен бірге критерийлерді талдау
Ең үздік оқушылардың анықтаудағы ерте символдық, белсенділік сенімді өлшемнің сипаттамасы олар ерте жасынан бастап сөйлей, оқи және жаза бастайды
Мұғалімге ағымдағы сабақты талдауға және қадағалауға негіз болатын педагогикалық іскерлік Оқушының жеке тұлғалық және мінез-құлық ерекшеліктерін байқау
Мұғалімге ағымдағы сабақты талдауға және қадағалауға негіз болатын педагогикалық іскерлік: Өзінің сабақты түсіндіруі мен қойған сұрақтарына оқушылардың жауап реакцияларын қабылдау
Мұғалімге оқытудың видео, веб материалдарға қол жетімділігі мен бұқаралық ақпарат құралдарын пайдалануды қамтамасыз ететін білім технологиялық білім
Мұғалімдер мен ересектерді түсініктеме беруге жетелеу дарынды және талантты оқушылардың қай сипаттамасына тән Табандылық таныту
Мұғалімдердің жаңа педагогика мәтінінің АКТ қолдану тәсілдерімен білдіреді. реакциялау үрдісінде ойлармен алмасу
Мұғалімдердің оқушыларды болжамдар ұсынып, талқылауға тарту арқылы пікірлесуге, дәлелдемелер келтіруге үйрететін әңгіме түрі. Зерттеушілік әңгіме
Мұғалімнің инновациялық іс – әрекеті Озық педагогикалық тәжірибелерін жалпылау және тарату
Мұғалімнің инновациялық іс әрекеті Өзінің тәжірибесінде озық және тиімді нәтижелерге қол жеткізу
Мұғалімнің инновациялық іс-әрекеті озық педагогикалық техналогияларды игеру және қолдану
Мұғалімнің инновациялық іс-әрекеті Оқушыларды өз бетінше жауап іздеуге ,ізденуге үйрету
Мұғалімнің көзқарасы, қабылданған шешімнің және іс әрекетінің негізі? ұстаным
Мұғалімнің озық педагогикалық тәжірибесінің жай тәжірибеден артықшылығы. Логикалық әдісі тәсілі жағынан ерекше тиімді нәтиже береді
Мұғалімнің оқытушылық әрекеті және оны басқарумен оқушының танымдық іс-әрекеті Оқыту
Мұғалімнің сабаққа дайындығының бірінші кезеңі Сабақтарды тақырып бойынша жоспарлау
Мұғалімнің сабаққа дайындығының екінші кезеңі әрбір жеке сабақтың жоспарын терең ойластыру мен құрастыру
Мұғалімнің сандарлы оқыту теориясына сәйкес сабақты ұйымдастыру ерекшелігі? оқушының білімін, идеясын, дағдысы дамытуға ықпал ететін міндеттер қояды
Мұғалімнің сыныптағы оқу үдерісінің тиімділігін айқындауына қажет факторлардың бірін көрсетіңіз? балалардың қалай оқитынын түсіну
Мұғалімнің іс-әрекетінің нәтижелілігі тиімділігімен анықталады
Мұғәлімге оқытудың видео веб материалдарға қол жетімділігі мен бұқаралық ақпарат құралдарын пайдалануды қамтамасызететін білім Технологиялық білім
Н.Мерсер балалардың сыныпта талқылау кезінде өз сөздерін дәйектеуінің үш түрін анықтаған.Соның бірі болып табылатын пікірталастық әңгіменің сипаттамасы Басқа адамдардың көзқарасын қабылдауды қаламайды, бәсекеге қабілетті
Н.Мерсер бойынша кумулятивтік әңгіменің сипаттамасын көрсетіңіз идея қайталанады және жасалынады, бірақ үнемі мұқият бағалана бермейді
Н.Мерсер зерттеулеріне сәйкес, әңгіме-дебат барысында байқалатын әрекет Ресурстарды біріктіруге бағытталған аздаған талпыныс жасалады
Н.Мерсердің зерттеуіне сәйкес, ұжымдық әңгіме түсіну мен білім беруге қол жету аясындағы табысты талқылаулар да басымдыққа ие болатын әңгіменің түрі Зерттеушілік әңгіме
Нақты және абстрактылы түсініктердің арасындағы дұрыс арақатынасты қажет ететін принцип ғылымилық
 
M

moders

Модератор
Кредиты
0
Озық іс-тәжірибе мұғалім мен оқушылардың еңбегін барынша жеңілдетіп,оқыту мен тәрбиелеу саласында ерекше табыстарға жеткізетін жекелеген мұғалімдердің іс-тәжірибесі
Ойын тәрбиенің қай бөлімінің негізгі құралы ақыл-ой
Окушылардың жалпы эстетикалық мәдениеті Эстетикалык санасының даму деңгейі
Окушылардың такырып бойынша нені түсінбегенін аныктау үшін бакылау алып ақтаңдактарды жоюдағы бағалау максаты Оқудағы киындыктарды аныктау
Оқу әдісі Мұғалыммен оқушылардың бірлескен әрекеті
Оқу бағдарламасы, пәндік мазмұн қамтылған жоспар ұзақ мерзімді жоспар
Оқу бағдарламасының белгілі бір бөлімінде ,оқу тәрбие үрдісінің сабақ жүйесінде білім жетілдіруді анықтаудың ең қолайлы тәсілі Тақырыптық жоспарлау
Оқу нәтижелерінің бес түрі анықталған. Оқушыға қатысты сыртқы фактор ретінде қарастырылатын оқу нәтижесі? білімнің сандық ұлғаюы
Оқу пирамидасына сәйкес оқушылардың алған ақпаратты есте сақтауы үшін ең тиімдісі Өзгелерді оқыту
Оқу пирамидасына сәйкес оқушылардың алған ақпаратты есте сақтауының ең тиімсізін көрсетіңіз? -дәріс
Оқу пирамидасына сәйкес оқушылардың алған ақпараты 30% есте сақтауы үшін көмектесетін тәсіл? көрсетілім
Оқу пирамидасына сәйкес оқушылардың оған ақпаратты есте сақтауының ең тиімсізі дәріс
Оқу сабақтардың стандартсыз формалары сабақ конференция ,панарама сабақ ,интеграцияланған сабақ
Оқу үдерісіне ақпараттық- коммуникациялық технологияларды енгізу барысында білікті мұғалімде болуы қажет білім? теориялық және практикалық
Оқу үдерісінің қалай жүретінін басқалардан гөрі жақсы біліп өздерінің оқуын реттей алатындығымен ерекшеленетін оқушыны анықтайтын өлшем өз білімін жетілдіру
Оқу үдерісінің тиімділгі ақындайтын негізгі факторларының бірі балалардың қалай оқитынын мұғалімнің түсінуі
Оқу пирамидасына сәйкес оқушылардың алған ақпараты есте сақтауы үшін ең тиімдісі өзгелері оқыту
Мектептен және сыныптан тыс тәрбие жұмыстарын ұйымдастырушының міндетіне жатпайды сабақ кестесін жасау
Нақты жағдайдағы алынған мақсатты шешу жолында белгілі басқа әістердің ешқасысы тез және тиімді шешу мүмкіндігін бере алмаған кезде қолданылатын аралас әдістердің жиынтығы ситуациялық әдіс
Оқушының жазалауға ұшырамау,нашар баға алмау үшін оқуы сыртқы уәж
Оқу үдерісінің тиімділігін айқындайтын негізгі факторлардың бірі балалардың қалай оқитынын мұғалімнің түсінуі
Оқу үдерісінің тиімділігін айқындаушы негізгі факторлардың бірі нені оқу керектігін түсіну
Оқу үдерісінің тиімділігін айқындаушы негізгі факторлардың бірі Оқу нәтижелілігін бағалау мүмкіндігін білу
Оқу үдерісінің тиімділігін анықтайтын негізгі фактор Балалардың қалай оқитынын мұғалімнің түсінуі
Оқу үрдісіне аппараттық коммуникациялық технологияларды енгізу барысында білікті мұғалімде болуы қажет білім Теориялық және практикалық
Оқу үшін бағалаудың мақсаты табысқа жетуге бағыт беру
Оқу үшін бағалаудың мақсатын көрсетіңіз Табысқа жетуге бағыт беру
Оқуға қызығуды ынталандыру әдісі –бұл Танымдық ойындар
Оқудағы кедергілерді анықтау үшін өзіндік түзетуден кейін тест қайталап өткізудегі бағалау мақсатын көрсетіңіз Оқудағы киыншылықтарды анықтау
Оқудағы кедергілерді анықтау үшін өзіндік түзетуден кейін тестілуді қайталап өткізудегі бағалау мақсатын көрсетіңіз? оқыту бағдарламасының мазмұнын бақылау
Оқуды бағалауды оқу үшін бағалауға ауыстырылу шартын көрсетіңіз бағалау сипатын өзгерту
Оқуды даралаудың шешуші критерийі Білім алуда тәуелсіздікті қамтамасыз ету
Оқуды жақсарту мүмкіндіктерін ,сондай -ақ осы мүмкіндіктерді іске асыру әдістері мен түрлерін анықтауға бағытталған бағалау түрі оқу үшін бағалау
Оқуды жақсарту мүмкіндіктерін, сондай-ақ осы мүмкіндіктерді іске асыру әдістері мен түрлерін анықтауға бағытталған бағалау түрі «үштік модель»
Оқудың жоспарын құрастырудың негізі Тақырыптық жоспар
Оқулыққа қойылатын негізгі талап. Оқу бағдарламасына сай болу
Оқушы «өзіндік мақсат» қылып төмен дағдыға жоғары міндет қойылған жағдай Ойлану
Оқушы алдына мұғалімнің мәселені қойып, оның қарама-қайшылығын туғызып тұрған сұрақты табуға ұсынатын және шешілу жолын көрсететін оқыту әдісі: мәселелік мазмұндау
Оқушы қалай ойлайтынын, оқитынын қадағалау, бақылау, осы ойлау нәтижелерін оқу үрдісінде сапалы пайдалану үдерісі; Метатану
Оқушы үшін бағалаудың мақсатын көрсетіңіз табысқа жетуге бағыт беру
Оқушыға тапсырманы орындауға кеңес берілмегендіктен, оқушының қабілеті жетіп тұрса да, тапсырманы орындай алмауы (Дж. Флейвелл ) \\\\\\\ өнімділік тапшылығы
Оқушылар әлемді түсіну үшін құрылымдар мен модельдерді игереді және құрылымы бар ортаға қатысады деген тұжырымға негізделген оқу тәсілі\\ әлеуметтік жағдаяттық тәсіл
Оқушылар жауап бергеннен кейін мұғалімнің кідіріс жасау уақытын ұлғайтуы жауаптарын түзетуге нақтылауға дұрыстауға мүмкіндік береді
Оқушылар мен мұғалімдерге жетістіктер мен даму туралы хабар беруді көздейтін бағалау мақсаты: Кері байланыс ұсыну
Оқушылар өздерінің оқудың қандай сатысында тұрғанын,қандай бағытта даму керек екендігін анықтайтын үдеріс оқу үшін бағалау
Оқушылар талқылау кезінде «мүмкін», «егер», «бәлкім» деген сияқты сөздерді қолданып, өз идеясын дәлелдеу үшін «сондықтан» деген сөздерді пайдаланылатын әңгіме түрі Зерттеушілік
Оқушыларға анағұрлым толық жауап беруге, өз ойларын анық білдіруге, өз идеяларын дамытуға көмектесетін сұрақ қою түрі Сынақтан өткізу
Оқушыларда 《өзіндік мақсатты》қалыптастыру жағдайында төмен дағдыда жоғары міндет қойылған жағдай (М.Чиксентмихай) алаңдау
Оқушыларды адамгершілікке тәрбиелеу жұмысының мазмұны енетін моральдық қалыптастыру бағыттары А)отанға еңбекке
Оқушыларды жетістіктері үшін марапаттау жүргізудегі бағалау мақсаты уәж
Оқушылардың алған ақпаратты есте сақтауы үшін ең тиімдісін көрсетіңіз өзгелерді оқыту
Оқушылардың анағұрлым толық жауап беруіне, өз идеяларын дамутуына көмектесетін сұрақ тәсілі Сынақтан өткізу сұрағы
Оқушылардың білім , дағдыларын дамытуға мұғалімнің қолайлы жағдай қалыптастыруы Оқыту ортасын құру
Оқушылардың білім алуын қолдау үшін қойылатын сынақтан өткізу сұрағы: Осы айтқандарыңызға мысал келтіре аласыз ба?
Оқушылардың білім алуын қолдау үшін пайдаланатын сынақтан өткізу сұрақ қою мысалы? Осы ойыңызды дәлелдейтін мысал бар ма
оқушылардың білім дағдыларын дамытуға мұғалімнің қолайлы жағдай қалыптастыруға оқыту ортасын құру
Оқушылардың білім, дағдыларын дамытуға ты мұғалімнің қолайлы жағдай қалыптастыру табысқа итермелеу
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес әдістерді анықтауды талап ететін оқытудың принципі: сәйкестік
Оқушылардың жауабын алғаннан кейін де кідіріс жасау қажеттігін көрсеттіңіз Оқушы өз жауабын түзетуге нақтылауға мүмкіндік алады
Оқушылардың жетістіктерін талдау мыга мақсатта жүзеге асырылады Оқушылардың әркетін тиянақтау жәнеоқупроцесін басқару үшін
Оқушылардың метатанымдық немесе өздігінен реттелетін оқуының алғышарты? Мұғалімнің қолданған әдіс-тәсілі
Оқушылардың ой-пікірлерінде үлкен алшақтық болып әрқайсысы өз шешімдерінде қалатын әңгіме түрі әңгіме , дебат
Оқушылардың өзін-өзі ынталандыра отырып оқуға деген ұмтылыс пен қызығушылығының пайда болуы Ішкі уәж
Оқушылардың пәнді терең түсіну қабілетін дамыту арқылы алған білімдерін сыныптан тыс жерде тиімді пайдалана білуін қамтамасыз ететін оқыту тәсілі сындарлы оқыту
Оқушылардың сын тұрғысынан ойлануындағы өз көзқарасының болжамдарының субьективті екенін түсіну ерекшеліктері өзіндік сана сезім
Бағалау арқылы оқуды жақсарту үшін енгізілуі тиіс 5 түйінді фактордың бірі Оқушыларды өзін-өзі, өзара бағалауға араластыру
Оқушылардың тақырып бойынша нені түсінбегенін анықтау үшін бақылау алып, ақтаңдақтарды жоюдағы бағалау мақсаты Оқудағы қиындытарды анықтау
Оқушыны бағалау үшін интерпретация үдерісін көрсетіңіз оқушының жауабын крийтериге сәйкестендіру
Оқушыны бағалау үшін қорытынды жасау үдерісі Оқушының жауабына сәйкес шешім қабылдау
Оқушыны толығырық жауап беруге итермелеп, өткен материалды еске салу кезінде қолданылатын сұрақ қою тәсілі Түрткі болу
Оқушының бейімділігін анықтау үшін білім дағдыларын тексеру жүргізудегі бағалау мақсатын көрсетіңіз болжау және сұрыптау
Оқушының бейімділігін анықтау үшін білім, дағдыларын тексеру жүргізудегі бағалау
Оқушының білім алуын қолдану үшін қойылатын сынақтан өткізу сұрағы осы айтқандарыңызға мысал келтіре аласыз ба
Оқушының жауабын алғаннан кейін де кідіріс жасау қажеттігін көрсетіңіз оқушы өз жауабын түзетуге нақтылауға мүмкіндік алады
Оқушының жауабын алғаннан кейін де кідіріс жасау оқушыға мүмкіндік береді Өз жауабын түзетуге ,нақтыланған
Оқушының жауабын түзетуге көмектесу үшін сұрақты қарапайым етіп қою Түрткі болу
Оқушының өз мақсаты мен тапсырмаларын білу,түсіну және бағалауды қамтитын метатаунды өлшеу құрылымы тапсырмаға бағытталған
 
M

moders

Модератор
Кредиты
0
Оқушының сын тұрғысынан ойлауындағы 《дәлелдері талап етіп,кез келген дәлелді есепке алып отыруын》көрсететін ерекшелігі ұтымдылық
Оқып үйренуге деген уәжін қиынырақ ойын мен тапсырмаларға ұмтылу арқылы арттыратын оқушыны анықтайтын өлшем Күрделілікке деген сүйіспеншілік
Оқыту әдістері анықталмайды Оқушылардың қызығушылығымен
Оқыту әдісі – білім алудың жолы,ал сол жолдағы бір қадам Оқыту тәсілі
Оқыту құралы деп нені айтады Оқу кітаптары,көрнекі және техникалық құралдар
Оқыту мазмұны оқушыларды ғылыми обьективті дәйектермен , теориялармен және заңдармен таныстарса және ғылымның қазіргі жағдайын көрсете алса, ол қай принципке жатады ғылымилық
Оқыту принциптерінің мәнін ашатын дәлел оқу процесінің барлық жақтарын реттейтін дидактика категориялары
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдерді жақсарту мүмкіндіктерін және осы мүмкіндіктерді іске асыру түрлерін анықтауға бағытталған бағалау түрі Оқу үшін бағалау
Оқытудағы тәжірибе үлгісі және ақпараттық- коммуникациялық технологиялар көмегімен «көрсету» аспектілер арасындағы сәйкестік Өлшемдерді қалай жүргізу керектігін көрсту
Оқытуды ұйымдастырудың қосымша түрлері Кеңес беру
Оқытудың ғылыми принципі Оқушылардың дүниетанымдық көзқарасын қалыптастыратын ғылыми білімдер жүйесімен қарулану
Оқытудың жаңа тәсілдерін әзірлеуге мұғалімдердің жаңа бастамасын жинақтауды көздейтін сабақты зерттеу тәсілінің түйінді сипаты Креативтілік
Оқытудың мазмұнын, ұйымдастыру түрлерін,әдістерін, оқытудың мақсаты мен заңдылықтарына сай анықтайтын қағидалар жүйесі дидактикалық принциптері
Оқытудың мақсаты,білімдеріне біліктері мен дағдыларына қойылатын талаптар, олардың білімін бағалау жолдары, оқытудың түрлері мен әдістері туралы нұсқаулар,қажетты әдебиеттер қайда көрсетіледі Оқу бағдарламасының құрамында
Оқытудың тәжірибе үлгісі және ақпараттық коммуникациялық технологиялардың көмегімен < ұсыну және сұхбаттасу> аспектілері арасындағы сәйкестік Оқушылардың жұмыстармен айырбастауы
Оқытудың тәжірибе үлгісі және ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың көмегімен модельдеу аспектілері арасындағы сәйкестік ықтимал әсерлерді имитациялау
Олар ерте жасынан бастап ерекше қабілеттерін ұзақ уақытқа ұстай алатындығымен ерекшеленеді Шоғырлану
Оңайға киынга »ережесі кай принципке жатады Түсініктілік
Орта бірлесуден гөрі, бәсекеге бағытталатын әңгіме түрі Әңгіме-дебат
Орта мерзімді жоспарлауда оку максатарын калыптастыру шараларын білуге бағыттайтын негізгі сұрактың бірі Окушылар нені біліуге тиіс
Өзгелерге қарағанда өзінің оқуының қалай жүретінін жақсы білетін ж/е оны реттей алатын оқушы сипатына сәйкес келетін өлшем: Өз білімін жетілдіру
Өзін-өзі тәрбиелеу қажеттілігі тән: Жеткіншекке
Өткен материалдар оралу, ой салу дұрысында қабылдау толық жауап беруге итермелеп мақсатын көздейтін қарапайым сурақТүрткі болу
Өткен сабақты талдаудың негізгі мәселесі: сабақтың дидактикалық және тәрбиелік міндеттері қалай щешілді
өту сұрағы Осы айтқандарыныңызға мысал келтіре аласыз ба?
Пән мен шынайы өмір арасындағы байланыстарды анықтауға ықпал ететін оқу Мағынаны ұғыну және оның мәнін анықтау
Педагогика ғылымының саласы Педагогика тарихи
Педагогикалық жаңалықтарды жасау оларды педагогикалық қауымдастықтың игеру ,бағалануы,пайдалануымен оқыту және тәрбиелеу практикасы на ендіру үрдісі? инновациялық
Педагогикалық шығармашылықтың маңызды элементі Өз сабағын талдау жіәне бағалау
Практикада білік және дағдыны қолдануды өңдеу бойынша оқу жұмысының әдістері жаттығулар, зертханалық сабақтар
Практикалық әдістер: Жаттығу,лабораториялық жұмыс
Проблеманы қою Не берілгенін, ненің анық екендігін және нені шешу керектігін анықтау
Рәсімдік ,кездейсоқ және семантикалық жады компанентерінен тұрады. ұзақ мерзімді
Ренцулли мен Райс бойынша дарынды және талантты оқушылардың білімін жетілдіру қызметінің бірінші кезеңі жалпы зерттеу жаттығулары
Ресурстарымен жұмыс істеу барысында қажетсіз екенін мұғалімнің студенттерге түсіндіруіндегі маңызды әрекет Өз ойын ресмилендіру
 
M

moders

Модератор
Кредиты
0
Сабақ жоспарының соңғы кезеңі Сабақты қорытындылау
Сабақ зерттеуге кім жауапты Бүкіл зерттеу тобы
Сабаққа психологиялық талдау жасау ол мұғалімнің проективті-рефлексивті іс-әрекеті
Сабақта оқушыларды суреттер естелік жазбалары сияқты дәлелдерді жинақтау және топтастыруға тартқанда сын тұрғысынан ойлаудың дамитын дағдысы Интерпретациялау
Сабақта оқушылардың белсенділігін арттыру үшін мұғалім Проблемалық ситуацияларды туғызу керек
Сабақты зерттеудің бастапқы кезеңдері топ мүшелерінің жұмысты бірлесе қайта жоспарлауы
Сабақты жоспарлау және оны өткізу технологияларын дайындаудың бірінші бөлігі: Сабақ мақсатын, оның әрбір қадамын терең ойластыру
Сабақты зерртеу (Lesson Study) үдерісінде топ мүшелері жоспарлаған зерттеу сабағын мұғалімдердің бірі жүргізеді. Осыдан кейінгі кезеңі \\\\\\\\\\\\ зерттеу сабағы туралы оқушылар мен мұғалімдердің сұхбат жүргізуі
Сабақты зерртеу (Lesson study) үдерісінде топ мүшелерінің зерттеу сабағы жоспарлауға дейінгі кезеңі Топ мүшелерінің бақыланатын оқушыны анықтау
Сабақты зерртеу (Lesson Study) үдерісінде топ мүшелерінің түйінді идеяларды зерттеуге қатысты жауап іздеуі үшін жүргізілетін қадамды анықтаңыз Жоспарлауда қолдану үшін зерделенген әдебиеттер нәтижелерін қорытуы
Сабақты зерттеу (Lesson study) кезеңдерінің бірі-“Әріптестерінің кеңесіне сүйеніп,мұғалімнің жеке өзі немесе топпен бірлесіп сабақтың мақсатын анықтауы мен дайындауы”.Осыдан кейінгі кезеңді көрсетіңіз Сабақты зерртеу өткізу және Lesson study-ге қатысушылардың оны бақылауы
Сабақты зерттеу (Lesson study) тәсілінде зеріттеу сабағы аякталғаннан кйін жүзеге асатын талдаудың белгіленген құрылымы бойынша кезеңдердің бірі Келесі сабақты зеріттекді топпен бірлесе жасау
Сабақты зерттеу (Lesson Study) үдерісінде бақылауға алынған сынып санатын анықтайтын өлшем Оқу үлгерімі
Сабақты зерттеу (Lesson study) үдерісінде топ мүшелерінің зерттеу \\\\\\ сабағы жоспарлауға дейінгі кезеңі
Сабақты зерттеу (Lesson study)тәсіліне зерттеу сабағы аяқталғаннан кейін жүзеге асатын талдаудың белгіленген құрылымы бойынша кезеңдердің бірі Келесі сабақты зерттеуді топпен бірлесе жоспарлау
Сабақты зерттеу (Lesson ustudy) үдерісінде топ мүшелері жоспарлаған зерттеу сабағын мұғалімдердің бірі жүргізеді.Осыдан кейінгі кезеңі Зерттеу сабағы туралы оқушылармен мұғалімдердің сұхбат жүргізуі
Сабақты зерттеу (Lesson ustudy) үдерісінде топ мүшелерінің зерттеу сабағы жоспарлауға дейінгі кезеңі Топ мүшелерінің бақылауға алынатын оқушыларды анықтау
Сабақты зерттеу `(Lesson study) тәсілінде зерттеу сабағы аяқталғаннан кейін жүзеге асыратын белгіленген құрылымы бойынша кезеңдердің бірі: келесі сабақты зерттеуді топпен бірлесе жоспарлау
Сабақты зерттеу 1 кезеңі Топпен егжей-тегжей жоспарлау
Сабақты зерттеу барысында білім сапасын арттыратын дамыту жолын анықтау үшін зерделенеді \\\\\\ оқушылардың оқу үдерісі
Сабақты зерттеу тәсілін жоспарлау барысындағы «зерттелетін» оқушылар санаты: Үлгермеушіліктің жоғары, орта, төменгі деңгейі
Сабақты зерттеу тәсілін жүзеге асырудағы бастапқы кезең Сабақты бірлесіп жоспарлау
Сабақты зерттеу тәсіліне қатысты дұрыс тұжырым Топты кәсіби ұйымдастыру үшін тәжірибесі бар мұғалім арнайы шақырылады
Сабақты зерттеу тәсіліне қатысты дұрыс тұжырым Мұғалім зерттеуде жинақталған білімімен педагогикалық қауыммен бөліседі
Сабақты зерттеу тәсіліне қатысты дұрыс тұжырым Сабақты зерттеуді іс-әрекеттегі зерттеу ретінде қарастыруға болады
Сабақты зерттеу тәсілінің аясын зерттеу сабағын жоспарлауда ерекше мән беріледі бақылаудағы оқушылардың сабақта өтілетін материалды игеру
Сабақты зерттеу тәсілінің бастапқы кезеңі Топ мүшелерінің бірлесіп сабақты егжей тегжейлі жоспарлауы
Сабақты зерттеу тәсілінің демократиялық ерекшеліктерінің бірі Мұғалім зерттеу барысында жинаған білімімен педагог қауымымен бөлісе алады
Сабақты зерттеу тәсілінің демократиялық ерекшеліктерінің бірі: Зерттеу үшін бүкіл топ өзіне жауапкершілік алады
Сабақты зерттеу тәсілінің қажеттілігі оқу сапасын арттыру
Сабақты зерттеу тобы зерттеу сабағынан кейін жүргізілетін талқылау құрылымына сай бірінші қарастырылады бақыланатын》оқушылардың оқуы
сабақты зерттеу ұдерісінде білім сапасын арттыратын белгілі бір тәсілді дамыту жолын анықтау үшін зерделенеді Оқушылардың оқу үдерісі
Сабақты зерттеу(lesson study) ұдерісінде топ мүшелерінің тиімді идеяларды зерттеулер қатысты жауап іздеуі үшін жүргізілетін қадамды анықтаңыз жоспарлауда қолдану үшін зерделенген әдебиеттер нәтижелерін қорыту
Сабақты зерттеу(lesson study) үдерісінде бақылауға алатын сыныптары санатына анықтайтын өлшем оқу үлгерімі
Сабақты зерттеуде зерттеу үшін жауапкершілік алады бүкіл зерттеу тобы
Сабақты зерттеуді жүзеге асыратын педагогтар оқытудың жаңа тәсілін модельдейді
Сабақты зерттеудің алғашқы қадамы көрсетіңіз нәтижені қамтамасыз ететін ережелер жүйесін құрады
Сабақты зерттеудің демократиялық ерекшелігі Мұғалім зерттеу барысында жинақтаған білімін пед.кеңесінде әріптестерімен бөлісе алады
 
M

moders

Модератор
Кредиты
0
Сабақты зерттеудің мойындалған ерекшелігінің бірі Демократиялы
Сабақты зерттеудің сипаттамалық ерекшеліктерінің бірі рефлексиялы
Сабақты психологиялық талдау мұғалімнің пәндік-тұлғалық рефлексиясы
Сабақты психологиялық талдаудың пәні Мұғалімнің сабақта пайдаланатын әдістерінің, амал-тәсілдерінің нәтижесі мен тиімділігі
Сабақтың зерттеу тәсілін жоспарлау барысындағы «зерттеленетін» оқушылар санаты: Үлгермеушіліктің жоғары, орта, төменгі деңгейі
Сабақтың зерттеу үдерісінде білім сапасын арттыратын белгілі бір тәсілді дамыту жолын анықтау үшін зерделенеді: оқушылардың оқу үдерісі
Салаға аяқталғаннан кейін жүзеге асатын талдаудың белгіленген құрылымы бойынша кезеңдердің бірі келесі сабақты зерттеуді топпен бірлесе жоспарлау
Санаға ақпарат енгізіп, онымен жұмыс істеуге мүмкіндік беретін жады Қысқа мерзімді
Сандық технологияны пайдалана отырып, ақпараттың орналасқан жерін анықтау, ақпаратты ұйымдастыру, түсіну бағалау және құру қабілеті. Ақпаратық сауаттылы
Сынақтан өткізу сұрағы Бұл мәселе жөнінде тағы кім өз ойын айтады
Сынып жетекшілерінің негізгі міндеттері Оқушылардың талап-тілектері мен мүдделерін және олардың жеке басының ерекшеліктерін жан-жақты зерттеп білу
сыныпта талқылау кезінде өз сөзін дәйектеудің әңгіме-дебат түрін анықтаңыз
Сыртқы әлемге тұрақтап қалма, ол өткінші – деген Лао Цзы
Талдау ,жинақтау деңгейіндегі тапсырмаларға бағытталған сұрақ жоғары дәрежелі
Таңба арқылы елестету қабілетіне қатысты ерекшелігі бар жады түрі Семантикалы
Тапсырманы орындау барысында оқушыға бағдар беріп отыратын сұрақ қою тәсілі Түрткі болу
Тарихи тәжірибені іздестіру процесінде жинақталған адамзаттың рухани байлығының көрінісі Білім
Тәрбие әдістерін таңдап алу шарттары тәуелді Педагогикалық жағдаятқа
тәрбие әдістерінің логикалық қатарынан қайсысына шектеу қоюға болады Көрнекілік
Тәрбие әдісі мектеп тәжірибесінде тәрбиеге қойылатын мақсаттарға қол жеткізу үшін пайдаланылатын жол тәсілдер тәрбиелеу саласына сезіміне іс әрекетіне әсер ету шаралары
Тәрбие әдісі ретіндегі жаттығудың мәні неде? мінез-құлық нормалары мен ерекшеліктері сай тәрбиенің әртүрлі іс-әрекеті ұйымдастыруында
Тәрбие барысындағы субъективті фокторлар Түлғаның ішкі кажеттіліктерін білдіріп тұлға калыптастырып өмір сүретін объективті жағдай
Тәрбие мақсаты Жеке тұлғаны жан жақты дамыту
Тәрбие принциптеріне жатпайтын түсінік. Оқудың проблемалылығы
Тәрбие принциптеріне: саналы түрде жеке тұлғаның қадірленуі
Тәрбие процестернің қозғаушы күштері Ішкі және сыртқы қайшылықтар Төмен дәрежелі
Тәрбие процесі нәтижелі гінің маңызды сипаты білім беру үшін арнайы дайындаған адамдардың болу
Тәрбие процесіндегі субьективті факторлар тұлғаның ішкі қажеттіліктерін білдіріп тұлға қалыптасып өмір сүретін обьективті жағдай
Тәрбие процесінің қиындығы өзгерісті динамикалық қозғалмалы
Тәрбие ұғымына анықтама қоғамдық өндірістік және мәдени өмірдің белсенді қатысушысын даярлауды мақсат етіп қойған жеке адамды қалыптастырудың жүйелі процесі
Тәрбиелік сапалардың берілген мақсаттарды өңдеу мақсатымен тәрбиеленушінің тәртібіне,сезіміне,ерігіне,санасына әсер ететін ету тәсілі Тәрбие әдісі
Тәрбиенің мазмұнының бағыттары Білім,сендіру,дағды,тұлға бейнесін және мінез-құлқын қалыптастыру жүйесі
Тәрбиенің мақсаты жеке тұлғаны жан жақты дамыту
Тәрибе әдістерін таңдап алу шарттары тәуелді. Педагогикалық жағдаятқа
Толық жауап беруге өз ойларын анық білдіруге ,өз идеяларын дамытуға көмектесетін және тапсырманы орындау барысында бағдар беретін сұрақ ? сынақтан өткізу
Топ бәсекелестікте болып, ортақ шешімге келе алмайтын әңгіме түрі әңгіме дебат
Топ мүшелерінің cабақты зерттеу барысында оқушылардың оқу үдерісін зерделеу мақсаты Оқу сапасын арттыру
Топтағы бірлескен жұмысты жүзеге асырудың эмоционалдық мақсаты күрделі тапсырмалар үшін қолайлы ортаны қамтамасыз ету
Топтық әңгімеге тән жағдайды көрсетіңіз Идеялар қайталанады және ұсынылады, бірақ үнемі мұқият бағалана бермейді
Топтық жұмыста әркімнің идеясы пайдалы деп санағанымен, мұқият бағалау жүргізілген әңгіме, реттелген әңгіме. Коммулятивтік әңгіме
Топтық талқылауды таспаға жазып алу іс әрекеттегі зерттеу үдерісінің қай кезеңі жатады қадағалау
Тұлғаның ақыл -ойын қалыптастыру әдістері Этика тақырыбында әңгіме; түсіндіру ,этикалық сұхбат, пікірталастар, үлгі өнеге
Тұлғаның біліктілік дәрежесін анықтау мақсатында бағалау Стандартты бақылау және орындау
Тұлғаның өз санасына және басқа адамдар санасының мазмұнына ой жүгірте білуі Зерде теориясы
Тұлғаның өмір жолында өзін- өзі дамытуына , мүмкіншіліктеріне жете білуіне бағытталған тұтас процесс. Білім бер
Түрткі болу сұрағын көрсетіңіз? Кешегі сабақта қандай маңызды мәселелерге тоқталды
Ұжымдық түсіну мен білім беруге қол жету аясындағы табысты талқылау лада басымдыққа ие әңгіме түрі. зерттеушілік әңгіме
Үздік оқушылар ақпаратты біліп қана қоймай, қажет кезінде пайдалана алатынын көрсететін сенімді өлшем (Фриман) Есте сақтау және білім
Фриманның дарынды, талантты балаларды тексеру парағы бойынша мәселені шешу өлшемінің сипаты Ақпаратты толықтырып қайшылықтарын анықтайды
Шығармашылық ізденістің басы, сабақты әсерлі өткізудің құралы сабақтың жоспары
Іс –әрекетті зерттеуді жүзеге асыру айналымының бірінші қадамының мазмұны Міндеттеме алу
Экалогиялық тәрбиенің мақсаты экалогиялық мәліметтерді қалыптастыру
Эстетикалық білімнің негізін қалыптастырады оқу пәндері
Эстетикалық тәрбиенің құралдары Әдебиет өнер
Эстетикалық тәрбиенің міндеттері Окушылардың әсемдікті тануга орайласкан санасын касиетін бағалау эстетикалык катнастарын ашу
Этикалық әңгіме Оқушылардың бойындағы белгілі қасиеттерді тәрбиелеу жоспарлы түрде өткізіледі
 
СОР, СОЧ, ТЖБ, БЖБ , 1 -11 класс СОР СОЧ с ответами, класс СОР СОЧ с ответами, Скачать СОР СОЧ,1-11 сынып БЖБ ТЖБ жауаптарымен,БЖБ ТЖБ ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУ, темы,
Сверху