Бекітемін_________
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты:
Күні:
Сынып: 9
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары:
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарға баулу
Қысқа мерзімді жоспар
1-бөлім: Мәңгілік Ел – мұратым
Стилистика
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Тәуелсіздік таңы
9.1.1.1 мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап
түпнұсқамен салыстыру;
9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу
Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беріп,
түпнұсқамен салыстыра алады; мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфограф
нормаға сай жаза алады.
• Тәуелсіздік және Отаншылдық
• Бірлік және Ынтымақ
• Жасампаздық және Жаңашылдық
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
кезеңі//
уақыты
Сабақтың
Оқушылармен амандасу, қатысуын
басталуы
түгендеу.
5 минут
1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру
«Мен ешқашан...»
2.Сабақтың тақырыбы мен оқу
мақсатымен таныстыру;
Ой шақыру
1-тапсырма.
«Тірек сөздер» стратегиясы
5 минут
бойынша тақтаға бірнеше тірек сөздер
жазылады. Ой шақыру сұрақтары
қойылады.
1.Бүгінгі тәуелсіз қазақ елінің негізі
қай кезде қаланды?
2. Тәуелсіздік жолында күрескен
қандай тұлғаларды білесің?
2-тапсырма.
Сабақтың
ортасы
10 минут
Қазақ тілі 1-сабақ
1. Мәтінді мұқият мұқият тыңдаңыз.
Сұрақтарға жауап беріңіз.
Мәтінде не туралы
айтылды?
Онда халықтың
тарихындағы қандай кезең
туралы сөз болып отыр?
«Ақшаңқан шаңырақ қанша
шайқалғанымен құламай,
керегесін кеңейтіп, іргесін
бекітті» деген сөйлемді
қазақ халқының тағдырымен
қалай байланыстырар едің?
Болжап айт.
«Автор қазақ жері мен
тұрмысын суреттеуде қандай
Білім алушының әрекеті
Бағалау
Психологиялық ахуал
Қатысушылар кезекпен
«Мен ешқашан...» деп
басталатын сөйлем айту
керек. Мысалы, «Мен
ешқашан парашютпен секіріп
көрген жоқпын». Қалған
қатысушылар бұл фраза
өздеріне қатысты болмаса,
саусақтарын бүгіп отырады,
яғни олар парашютпен
секірген болса. Бұл ойында
кімнің өмір тәжірибесі ерекше
болса, жеңіске жетеді.
Қойылған с