Бекітемін:_________
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты, әкесінің
аты :
Күні:
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарға баулу
1. Мәдениет: тіл және қарым-қатынас. Фонетика
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Тіл-қарым қатынас құралы
5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілг
мәселе бойынша өз ойын білдіру;
5. 4. 1. 1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшелік
ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәсе
бойынша өз ойын білдіре алады. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік з
емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жаза ал
• Тәуелсіздік және Отаншылдық
• Бірлік және Ынтымақ
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
кезеңі//
уақыты
Сабақтың
Оқушылармен амандасу, қатысуын
басталуы
түгендеу.
5 минут
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Амандасып алайық»
https://wordwall.net/ru/resource/
53248984
Сабақтың
ортасы
5 минут
Қазақ тілі 1-сабақ
Білім алушының
әрекеті
Психологиялық ахуал
Wordwall платформасы
арқылы
«Амандасып алайық»
Оқушылар бірі-бірімен
сандары таңдау арқылы
берілген суреттерге
қарап, амандасады.
2.Сабақтың тақырыбы мен оқу
мақсатымен таныстыру;
Тіл туралы мақал-мәтелдер арқылы
топқа бөлу:
1-топ:
Өнер алды –қызыл тіл.
2-топ:
Тіл-буынсыз,
Ой-түпсіз
3-топ:
Сөз тапқанға қолқа жоқ.
4-топ:
Тіл жүйрік емес,
Ой жүйрік.
Мақал-мәтелдер арқылы
4 топқа бөлінеді.
Ой шақыру
1. Тіл неліктен құралға жатады?
2.
«Тіл-қарым-қатынас
құралы
дегенді қалай түсінесің?
1-тапсырма
Мәтінді үнтаспадан тыңдап,
Мәтінді үнтаспадан
тыңдап, ақпараттарды
есіне сақтайды.
Бағалау
Талқылау кезінде
оқушылардың
айтылған
пікірлері мен
көзқарастары
ауызша
мадақтау
арқылы
бағаланып,
сабақтың келесі
кезеңінде
белсенді
қатысуына
ынталандырады
Жарайсың!
Керемет шешім!
Ойлы шешім!
Мұндай ойлы
пікірлерді
ешқашан
естімеппін!
Дескриптор
Білім алушы
Ресу
Оқу
5