Бөлім:
Педагогтің аты-жөні
Күні:
Сынып: 8
Сабақтың тақырыбы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
Сабақтың мақсаты
1-бөлім: Көне түркі жазбалары және қазақ жазуы
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:0
Көне түркі жазбалары-баға жетпес құнды байлық
8.1.1.1 - мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге
сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау;
8.4.1.1 - тақырып бойынша бас әріппен жазылатын
күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай
жазу
мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге
сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжайды;
тақырып бойынша бас әріппен жазылатын
күрделі-құрама атауларды орфографиялық
нормаға сай жазады.
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
кезеңі/
Уақыт
Сабақтың
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ ТАПСЫРМА
басы
1.Суретте не бейнеленген?
3 мин
2.Ескерткіш туралы не білесіңдер?
Сабақтың
ортасы
35 мин
Сабақтың тақырыбы, мақсаты
мен бағалау критерийлерін
анықтайды.
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
1.Мәтінді түсініп оқыңдар, суретпен
байланысын анықтап, ой тұжырымын
жасаңдар.
Ұрпақтан ұрпаққа мұра болған жазба
ескерткіштер (VIII ғ.) – қазақ және
өзге түркі халықтарының көне
дәуірде мәдени деңгейінің өте
жоғары болғандығын дәлелдейтін
баға жетпес асыл қазына. Бүкіл
әлемге танылған түркі жазбалары
атақты Египет перғауындарының
қорғандарынан табылған шумер
жазулары мен дәуірлес болып келеді.
1. Түркі халықтары деген ұғымды
қалай түсінесіңдер?
2. Көне түркі жазуларының тасқа
жазылуының мәні неде?
3. Бұл мұра неліктен бүкіл түркі
жұртына ортақ қазына болып
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сұрақтарға жауап
береді.
Ауызша
бағалау
8-сынып
оқулығы
Мәтінді түсініп
оқиды, суретпен
байланысын
анықтап, ой
тұжырым
жасайды
Дескриптор
-мәтінді
Мәтін бойынша
сұрақтарға жауап
береді.
Мәтіндегі күрделі
атаулардың бас
әріппен жазылу
себебін
түсіндіреді.
Т.Н.
Ермекова,
түсініп
Ш.Л.
оқиды,
Ерхожина
суретпен
А.Е.Тоқба
байланы
ва –
сын
Астана:
анықтап, ой «Арман тұжырым
ПВ»
жасайды
баспасы,
Мәтіндегі
2018ж
күрделі
атаулардың
бас әріппен
жазылу
себебін
түсіндіреді.
Бас әріп