Бекітемін:__________
Бөлім:
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
Сабақтың мақсаты
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Сабақтың
басталуы
5 минут
Сабақтың
ортасы
7 минут
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 1-сабақ
1-бөлім: Таза, мінсіз асыл сөз
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
«Таза, мінсіз асыл сөз». Халық ауыз әдебиеті Ертегі. Ертегі түрлері.
5. 1. 2. 1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтай алады.
Педагогтің әрекеті
І.Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал
«Амандасып алайық»
Ойтүрткі
1-тапсырма
«Қолшатыр» әдісі бойынша
сұрақтарға жауап беру
1.Қалай ойлайсың? Әдебиет
дегеніміз не? «Әдебиет» сөзі қандай
мағынаны береді?
2. Халық ауыз әдебиеті дегенді
қалай түсінесің? Неліктен «халық
ауыз әдебиеті» деп аталған?
3. Ауыз әдебиетінің жазба
әдебиетінен қандай айырмашылығы
бар?
4. Ауыз әдебиетіне жататын қандай
ауыз әдебиетінің түрлерін білесің?
5.Ертегінің ауыз әдебиетінің басқа
түрлерінен қандай ерекшелігі бар?
Сабақтың тақырыбымен, оқу
мақсатымен таныстыру
6 минут
Халық ауыз әдебиетінің тарихы
Қазақ халқының ерте заманда жасаған
мәдени мұрасының бір түрі – халықтың
ауыз әдебиеті.
Жазу – сызу өнері болмаған ерте кезде-ақ
қазақ халқы өзінің тұрмыс-тіршілігі,
қоғамдық өмірі, шаруашылығы мен
кәсібі, қуанышы мен күйініші, дүние
танудағы көзқарасы т.б. жайында неше
түрлі өлең-жыр, ертегі-әңгіме, мақал-
Оқушының әрекеті
«Амандасып алайық»
Оқушылар бірібірімен сандары
таңдау арқылы
берілген суреттерге
қарап, амандасады.
«Қолшатыр» әдісі
бойынша
шығарманың
тақырыбы мен
идеясына қатысты
сұрақтарға жауап
береді.
Бағалау
Оқушылардың
психологиялық
ахуалы
қалыптасады.
Талқылау
кезінде
оқушылардың
айтылған
пікірлері мен
көзқарастары
ауызша
мадақтау
арқылы
бағаланып,
сабақтың
келесі
кезеңінде
белсенді
қатысуына
ынталандыра
ды
Жарайсың!
Керемет
шешім!
Ойлы шешім!
Мұндай ойлы
пікірлерді
ешқашан
естімеппін!
Берілген
тапсырмалар
дың барлығын
«ноутбук» әдісі
арқылы