Бекітемін:__________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 1-сабақ
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты, әкесінің
аты :
Күні:
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарға баулу
1-бөлім: Таза, мінсіз асыл сөз
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
«Таза, мінсіз асыл сөз». Халық ауыз әдебиеті Ертегі. Ертегі түрлері.
5. 1. 2. 1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтай алады.
Ұлттық мүдде құндылығы: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау, ұлттық
мәдениетті дәріптеу, қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту.
Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу,
шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Достарына,
сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту.
Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті
ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу.
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
кезеңі//
уақыты
Сабақтың
І.Ұйымдастыру кезеңі
басталуы
Психологиялық ахуал
«Амандасып алайық»
5 минут
Сабақтың
ортасы
7 минут
Ойтүрткі
1-тапсырма
«Қолшатыр» әдісі бойынша
сұрақтарға жауап беру
1.Қалай ойлайсың? Әдебиет
дегеніміз не? «Әдебиет» сөзі қандай
мағынаны береді?
2. Халық ауыз әдебиеті дегенді
қалай түсінесің? Неліктен «халық
ауыз әдебиеті» деп аталған?
3. Ауыз әдебиетінің жазба
әдебиетінен қандай айырмашылығы
бар?
4. Ауыз әдебиетіне жататын қандай
ауыз әдебиетінің түрлерін білесің?
5.Ертегінің ауыз әдебиетінің басқа
түрлерінен қандай ерекшелігі бар?
Сабақтың тақырыбымен, оқу
мақсатымен таныстыру
Халық ауыз әдебиетінің тарихы
Қазақ халқының ерте заманда жасаған
Білім алушының
әрекеті
«Амандасып алайық»
Оқушылар бірібірімен сандары
таңдау арқылы
берілген суреттерге
қарап, амандасады.
«Қолшатыр» әдісі
бойынша
шығарманың
тақырыбы мен
идеясына қатысты
сұрақтарға жауап
береді.
Бағалау
Ресурстар
Талқылау кезінде
оқушылардың
айтылған пікірлері
мен көзқарастары
ауызша
мадақтау арқылы
бағаланып,
сабақтың келесі
кезеңінде белсенді
қатысуын